Organizator
Sponsor

Dotacje na realizację

ZAWODY – KRASNE 26.06.2016

Drugie zawody tegorocznej edycji Korony Ziemi Przasnyskiej odbyły się 26.06.2016 r. w miejscowości Krasne. Pogoda nie miała litości dla zawodników.

IMG_7004IMG_7079

Upał przekraczający 34 stopnie i brak wiatru powodowały szybką utratę sił. Piekielny skwar zamieniał asfaltową nawierzchnię w plastelinę więc biegacze musieli uważać by nie przykleić się do trasy.

IMG_7230IMG_7243

Z pomocą dla biegaczy ruszyli Strażacy z OSP Krasne, którzy na trasie ustawili kurtynę wodną i polewali zawodników zimną wodą. Dodatkowo na mecie zainstalowali basen, do którego zawodnicy wskakiwali z takim zapałem, że często zapominali o zdjęciu butów, czy wyjęciu kluczyków do auta.

IMG_7180IMG_7205

Dodatkową atrakcję przygotowali żołnierze z 2. Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza. Wojskowi prezentowali uczestnikom zawodów broń i wyposażenie bojowe używanie w armii.

IMG_6971IMG_6979

Zawody składające się z 3 biegów ukończyło łącznie 123 biegaczy. Na trasie 1 km podobnie jak w poprzednich zawodach zwyciężyli zawodnicy z Chorzel: Kacper Grabowski (03:19) oraz Sandra Oleksiak (03:45).

IMG_7683IMG_7018

Na 5 km najszybszy był Rafał Smoliński z PSP Przasnysz (19:29) a wśród pań ponownie triumfowała Róża Chmielewska z KS Maków Biega (22:51).

5k5kk

Najdłuższy dystans najszybciej pokonał Włodzimierz Piechna reprezentujący KB TKKF PROMYK CIECHANÓW (44:41). Wśród pań zwyciężyła Anna Urbaniak z Jednorożca (59:21).

10k10kk

Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców i losowanie nagród niespodzianek. Wyróżnieni zostali również zawodnicy, którzy trasę pokonali „najdokładniej”. Dla najbardziej wytrwałych biegaczy, którzy na trasie spędzili najwięcej czasu niespodzianki wręczyła przedstawicielka firmy BHP EKO Iwona Machalska.

IMG_7744

Kolejne zawody cyklu odbędą się w gminie Krzynowłoga Mała w miejscowości Łoje w niedzielę 24.07.2016 r. Zapraszamy do udziału.