Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Organizator
Sponsor


Dotacje na realizację

PRZASNYSZ 15.09.2013 r.

KORONA ZIEMI PRZASNYSKIEJ zakończona. Ostatnie zawody cyklu rozegrano 15.09.2013 r. w Przasnyszu. W trzech biegach na dystansie 1, 5 i 10 km rywalizowało 139 zawodników.

IMG_4999

Pogoda dopisała. Lekki wiatr i ciepłe powietrze sprzyjały biegaczom w osiąganiu dobrych wyników.

Trasy biegu prowadziły ulicami miasta i gminy Przasnysz. Przyjezdni zawodnicy mogli poznać kilka  ciekawych miejsc Przasnysza : rynek miasta, budynki sądu, policji i szpitala.

Nad bezpieczeństwem uczestników na drodze czuwała Policja i Ochotnicza Straż Pożarna. Dzięki sprawnej pracy służb porządkowych ruch na drogach przebiegał bez zakłóceń.

DSC_3756

Każdy zawodnik po dotarciu do mety otrzymał pamiątkowy medal z herbem gminy Przasnysz oraz posiłek regeneracyjny w postaci kiełbaski z grilla.

IMG_5167

Zwycięzcą biegu na 1 km został Mateusz MOCEK z Ząbek (03:18) pokonując Kacpra PIASECKIEGO z Chorzel (03:19) i Mateusza NAROJCZYKA z Makowa Mazowieckiego (03:27).

M 1

Wśród dziewczynek na tym dystansie najlepsza okazała się zawodniczka z Ulatowa Adam Klaudia BOCHENEK (03:35) wyprzedzając dosłownie o włos Urszulę BACHORSKĄ z Przasnysza (03:35). Jako trzecia z dziewczynek dobiegła Klaudia GRZĄDKOWSKA z Władysławowa (04:15).

K 1

Pięciokilometrową pętlę najszybciej pokonał zawodnik z Dobrzankowa reprezentujący klub TKKF Promyk Ciechanów Daniel MOCEK (17:54). Był to 5 triumf tego zawodnika. Na drugim miejscu zameldował się kolega z klubu Michał SZPIGIEL (18:37). Ostatnie miejsce na podium zajął debiutujący w zawodach Remigiusz SKRZECZ z UKS Jedynka Bartoszyce (19:19).

M 5

Najlepsza wśród pań na dystansie 5 km okazała się Iwona WÓDKIEWICZ z Warszawy pokonując trasę w 25 minut i 58 sekund. Drugie miejsce zajęła Paulina PIECHNA z Gostomina (26:50), a trzecie Anna MIKOŁAJEWSKA z Lipy (27:19).

K 5

Najdłuższy dystans należał do reprezentanta DSC Warszawa Dariusza NOŻYŃSKIEGO. Pokonanie 10-ciokilometrowego odcinka zajęło mu zaledwie 34 minuty i 9 sekund. Zwycięzca nawet poza trasą trzymał wysokie tempo. Zaraz po biegu popędził na rodzinny obiad nie czekając na dekorację.

IMG_5042

Drugie miejsce pewnie zajął lider klasyfikacji generalnej Tomasz WALEROWICZ (34:48). Jako trzeci na metę dotarł kolejny debiutant w zawodach reprezentujący UKS Jedynka Bartoszyce Łukasz ZŁOTUCHA (35:37).

M 10

Na najdłuższej trasie nie zabrakło też kobiet. Pierwsza z pań Ewelina KAROLAK z Ciechanowa dystans pokonała w 49 minut i 26 sekund. Druga ma mecie była Amelia KOWALONEK z Ostródy (52:19) a ostatnie miejsce podium zajęła Anna KOLIŃSKA – PRZYBYSZ z Przasnysza (52:50).

K 10

Zawody w Przasnyszu zakończyły cały cykl KORONY ZIEMI PRZASNYSKIEJ i ostatecznie ustaliły klasyfikację generalną zawodów. Warunkiem zakwalifikowania do „generalki” było ukończenie wszystkich sześciu biegów cyklu. Każdy zawodnik, który spełnił te kryterium otrzymał pamiątkowy emblemat symbolizujący zdobycie KORONY ZIEMI PRZASNYSKIEJ.

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej zostali nagrodzeni dyplomem, pucharem i nagrodami rzeczowymi. Kategorię chłopców na dystansie 1 km wygrał dwunastoletni Mateusz NAROJCZYK, który czterokrotnie stawał na podium. Drugie miejsce zajął reprezentant TKD COBRA z Przasnysza Daniel KRZYKOWSKI. Na trzecim miejscu podium stanął pięcioletni Jakub GRZĄDKOWSKI z Władysławowa.

GM1

W kategorii dziewcząt na dystansie 1 km zwyciężyła Dominika KRZYKOWSKA  z Przasnysza. Drugie miejsce zajęła Natalia GRZĄDKOWSKA z Władysławowa, a trzecie jej starsza siostra Klaudia GRZĄDKOWSKA.

GK1

Pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn na dystansie 5 km pewnie utrzymał Rafał TOMASZEWSKI z Przasnysza. Po ostatnich zawodach na drugie miejsce podium awansował Adrian WŁODKOWSKI z miejscowości Romany Sebory odrabiając niemal trzydziestosekundową stratę do Jarosława PIELECHA z Przasnysza , który ostatecznie zajął miejsce trzecie.

GM5

„Generalkę” wśród pań na 5 km wygrała zawodniczka z Gostomina Paulina PIECHNA. Drugie miejsce zajęła Anna MIKOŁAJEWSKA z Lipy. Na trzecim miejscu podium stanęła reprezentantka TKS Bóbr Tłuszcz Anna BYCZUK.

GK5

W kategorii mężczyzn na dystansie 10 km najwyższe miejsce podium zasłużenie zajął lider zawodów i zwycięzca trzech etapów – Tomasz WALEROWICZ z Niestumia. Na drugie miejsce niespodziewanie  awansował Andrzej PIECHNA z TKKB Promyk Ciechanów. Piotr GOŚ z Przejm zmagający się z chwilowym spadkiem formy stracił w ostatnim biegu kilkadziesiąt sekund przewagi zajmując ostatnie miejsce na podium w klasyfikacji generalnej.

GM10

Zwyciężczynią klasyfikacji generalnej na dystansie 10 km wśród pań została Ewelina KAROLAK z Ciechanowa, która jako jedyna kobieta brała udział we wszystkich zawodach Korony Ziemi Przasnyskiej.

GK10

Impreza miała charakter rekreacyjny, a głównym jej celem było wspieranie zdrowego trybu życia. W zawodach brały udział całe rodziny. Przedział wiekowy zawodników sięgał kilkadziesiąt lat. W zawodach brali udział głównie początkujący biegacze, ale nie brakowało doświadczonych zawodników. Najmłodszy uczestnik Michał SIEMIENIUK miał 4 latka i trasę pokonywał w towarzystwie taty. Najstarszym zawodnikiem był siedemdziesięcioletni reprezentant TKS Bóbr Tłuszcz – Stanisław STOLARCZYK, który zawsze startował na najdłuższej – dziesięciokilometrowej trasie.

DSC_3778

DSC_3736

 

Wyniki biegu dostępne w zakładce:  http://www.korona.biegiprzasnysz.pl/15-09-przasnysz/

Druga edycja Korony Ziemi Przasnyskiej rusza w przyszłym roku.